Cremia_spec_1

В останній частині спецпроекту “Крим” журналісти Христина Стець та Артем Лисак з’ясовували, чи можуть українські патріоти в Криму залишатись українцями і відкрито демонструвати своє національне коріння.

У Севастополі журналісти поспілкувались з випускницею української гімназії Катериною Латаш, яка попри окупацію не боїться відкрито спілкуватись українською і носити вишиванку.

Дівчина згадує, що після того, як її клас вийшов на випускний у вишиванках, багато вчителів робили їм зауваження, мовляв діти не у шкільній формі.

Одна з вчителів сказала, що те, що ми зробили – це фашизм. Вчителі також писали заяви у ФСБ на дівчину і весь клас зі звинуваченнями у організації сепаратистського угрупування

, – розповідає Катерина.

Дівчина також зіткнулась з численними погрозами. Але за межі інтернету вони не вийшли.

В прокуратурі батьків вже попередили, що якщо я буду розклеювати листівки з текстом: “Слава Україні! Героям слава!” або навіть постити “неправильні повідомлення” в соцмережах – то це може загрожувати від 5 до 7 років тюрми

, – зізналась Катерина.

Ще одна мешканка Севастополя, журналістка, поетеса Олена Соколан, яка не боїться одягати вишиванку на людях, зізналась, що її, як корінну севастополянку дуже влаштовує анти туристична операція, яку провів Путін в Криму.

Але мушу сказати, що моя родина не живе з туристичного прибутку. Те, що відбулося в Криму – це для мене як страшний сон. І повне усвідомлення того, що відбулось, досі не усвідомила, – розповіла жінка.

Поетеса також наголосила, Крим – для неї був і є Україною, незалежно від того, який прапор вішатимуть іноземці.

Потроху ті, що вчора кричали: “Ура Россия”, сьогодні вже мають певне незадоволення: рівень життя впав, а тих благ, які обіцяли напередодні, не виконують, – розповіла севастополянка.

Вона зазначала, що за офіційними даними, людей, які в Криму відмовились від українського громадянства – близько 3,5 тисяч. Але це найбільш радикальні українці. Прихильників України на півострові набагато більше.

Дивіться також:

Джерело Телеканал новин 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.