Cremia_spec_1

У третій частині спецпроекту “Крим” журналісти Христина Стець та Артем Лисак вивчали побут кримських татар та з’ясовували, як змінилось життя корінних жителів півострова за часи окупації.

Як розповів заступник голови Меджлісу Нарім Джеляр, сьогодні в Криму залишається дуже багато України, наприклад свідоцтво про народження дітей видають за українськими бланками.

Зараз триває перехідний період, яким спекулює нова влада. Коли хочуть покарати, наприклад, кримських татар, то застосовують російське законодавство, коли ж хочуть отримати якісь переваги для себе – користуються українськими законами

, – розповів Нарім Джеляр.

Матері кажуть: не розповідають дітям, що зараз вони вже живуть в Росії, – бережуть їхню психіку. Однак, діти й самі потроху починають все розуміти. Так, в дитячих садках їм вмикають гімн Росії. Повертаючись додому малеча часто мугикає гімн держави-окупанта.

Після того, як в Криму з’явились ці ввічливі люди, ми відчули такий сплеск ксенофобії, який відчували в 90-ті роки. Були випадки, що хлопця, за те, що він говорив рідною мовою – побили. Людей кримськотатарської зовнішності дуже неприязно обслуговують в держзакладах. Траплялись навіть викрадення людей

, – наголосив заступник голови Меджлісу.

Дивіться також:

Джерело Телеканал новин 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.