Yatseniuk_9

Таке рішення Яценюк прийняв у зв’язку із розпадом коаліції депутатських фракцій.

“Шановний пане голово, колишні партнери по коаліції “Європейський вибір”. Це складний виступ, і складний момент не персональний, а складний момент для країни. Я спробую сказати правду. Це не найкращий уряд в історії країни. Дай Боже буде взірцевий уряд, якщо збережеться Україна. Цей уряд робив те, що міг. Чи задоволені ми? Звичайно ні. Чи зробили ми все що могли? Так зробили. Те що відбулось сьогодні в парламентські залі буде мати складні драматичні наслідки для країни. Дай Боже щоб я помилився. Так більшість людей, хоче дострокових парламентських виборів. В чому різниця між національним лідером і політиканом? В тому що національний лідер бере на себе відповідальність навіть якщо це не подобається. В уряду нема відповіді на запитання: чим платити зарплату, чим заправити БТР. Як утримувати армію, військових які сидять під кулями? Розвалена коаліції має сьогодні наслідок: закони, які б наповнювали дохідну частину бюджету провалено. А хто хоче йти на вибори і голосувати за непопулярні закони?”, – заявив Яценюк з трибуни Верховної Ради.

“Розмінювати вузько політичний інтерес на долю держави неприпустимо. Для мене особисто найстрашніше, що сьогодні після того, як розпалася коаліції, коли провалили закон про ГТС. Ми вперше хотіли допустити європейські і американські компанії до управління ГТС… Мені найбільше боляче, що зараз аплодисменти в Держдумі. Ось хто сьогодні буде святкувати. Я не претендую на абсолютну істину, але історія нам цього не простить. Дай Боже, щоби ми пройшли цей період. Я щиро вірю в те, що ці випробування наша країна переживе… Європейський вибір відстояли не ми, а небесна сотня… Ми повинні продемонструвати сьому світові, що нас є відповідальність і що ми чесні один перед одним. Ми вибори переживемо, але українці зараз втратять віру. Мені важко сказати як людям вселити віру і впевненість. Те, що сьогодні розпалася коаліція і що нема чим платити – це неприпустимо. В цій ситуації, які є варіанти в пливу. Перший варіант: розпалась одна коаліція, прем’єр починає формування нової коаліції, тобто треба взяти комуністів і регіоналів. Я це не зроблю ніколи. Є інший варіант піти у відставку. Я заявляю про відставку у зв’язку з розпадом коаліції і блокування урядових ініціатив”, – сказав Яценюк.

Нагадаємо, сьогодні голова Верховної Ради Олександр Турчинов оголосив про припинення існування коаліції в парламенті у зв’язку з тим, що депутати написали заяви про вихід.

“Оголошую про припинення діяльності парламентської коаліції “Європейський вибір” у Верховній Раді 7-го скликання “, – заявив Турчинов.

Раніше на ранковому засіданні УДАР і Свобода заявили про вихід з коаліції.

Джерело iPress

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.