Durov_1

Колишній гендиректор соцмережі «ВКонтакте» направив позов до фонду United Capital Partners (UCP) і ряду колишніх партнерів по роботі над «ВКонтакте» і месенджером Telegram.

В якості відповідачів у позовній заяві вказані керуючий партнер фонду Ілля Щербович, партнери фонду Вікторія Лазарєва та Юрій Качуро, колишній заступник гендиректора «ВКонтакте» Ілля Перекопській, колишній номінальний власник компанії Digital Fortress Аксель Нефф і три компанії, яким належить частина активів месенджера Telegram (Digital Fortress, Telegram, Pictograph). Про це повідомляють «Ведомости». Позов поданий 30 квітня в окружний суд США по Південному судовому окрузі штату Нью-Йорк.

Дуров звинуватив відповідачів у вступі у змову з метою отримання контролю над компаніями Telegram, Digital Fortress і Pictograph, а також у порушенні кількох законів США (компанії Telegram, Digital Fortress і Pictograph зареєстровані на території США) і статуту RICO (законодавчий розділ про злочини, пов’язаних з рекетом і корупцією).

У позові засновник «ВКонтакте» вимагає компенсації збитків, також визнання за ним законного володіння компаніями, що належать до месенджер. Сума в позові не зазначена, але, якщо співзасновник Telegram здобуде перемогу, то компенсація потроїться (згідно з статутом RICO).

У позові Дуров починає пояснює історію питання з подій 2011 року. Тоді, пише він, до нього звернулися представники ФСБ з проханням заблокувати спільноти, присвячені організації мітингів проти підсумків виборів в VI скликання Державної думи РФ. Дуров відмовився співпрацювати зі спецслужбами. Після цього він почав розробляти зашифрований месенджер. Афішувати роботу над новим проектом не став.

Активи проекту Telegram розподілилися між трьома компаніями (Telegram, Digital Fortress і Pictograph). Номінальним власником Digital Fortress став Аксель Нефф. Однак у березні 2014 року у відповідь на одне з розпоряджень Дурова, Нефф повідомив, що більше не є власником компанії. Тоді ж стало відомо, що фонд UCP отримав контроль над цими активами. Дуров стверджує, що UCP вступив у змову з Неффом і Перекопськім з метою отримання контролю над Telegram. При цьому і Нефф, і Перекопській були підкуплені фондом. Перший отримав хабар «більше 10 тисяч доларів» , другий – 6,7 млн ​​доларів, за словами Дурова.

Колишній гендиректор “ВКонтакте” також розповів у позові про його зустріч з Щербовічом, яка відбулася 2 квітня 2014. На ній останній запропонував Дурову передати UCP 48% всіх активів Telegram в обмін на 52% трьох загублених ним компаній.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.