running_1

Заняття спортом на свіжому повітрі у 20 років можуть захистити мозок у середньому віці, показало дослідження, проведене у США.

Вправи, що підтримують серце, – такі як біг, плавання і їзда на велосипеді – поліпшують мислення і пам’ять через 20 років.

Вчені кажуть, що дослідження, опубліковане у журналі Neurology, свідчить про переваги для мозку від хорошого стану серця.

Від стану серця залежить, наскільки добре організм поглинає кисень під час вправ і транспортує його до м’язів.

Дослідники з Університету Міннесоти в Міннеаполісі протестували майже 3000 здорових людей з середнім віком 25 років.

Вони пройшли тести на біговій доріжці для перевірки стану їхньої серцево-судинної системи під час першого року дослідження, а потім знову – 20 років по тому.

Їх попросили бігти якомога довше, доки вичерпаються сили або з’явиться задишка.

Когнітивні тести через 25 років після початку дослідження вимірювали пам’ять і здатність мислити.

Ті, хто протримався довше на біговій доріжці, показали кращі результати і в тестах пам’яті та навичок мислення 25 років по тому, навіть після поправки на такі чинники, як куріння, діабет та високий рівень холестерину.

Ідеальна фізична форма

Люди, які через 20 років показали незначну різницю в тестах на тренажерній біговій доріжці, краще виконували завдання на логічне мислення, ніж ті, в кого різниця між двома результатами була велика.

Багато досліджень показують переваги здорового серця для роботи мозку. Це ще одне важливе дослідження, яке має нагадати молодим людям про переваги фізичних вправ для зміцнення серцево-судинної системи – таких як біг, плавання, їзда на велосипеді чи вправи з кардіофітнесу

, – каже автор дослідження Девід Джейкобс

За словами доктора Джейкобса, медики дедалі частіше послуговуються концепцією ідеальної фізичної форми, яка поєднує соціальні, фізичні та ментальні аспекти здоров’я.

“Насправді повний набір аспектів здоров’я вашого організму і взаємозв’язок цього повного набору – ось що впливає на когнітивну функцію в середньому і старшому віці”, – сказав автор дослідження BBC News.

Доктор Саймон Ридлі, керівник відділу досліджень в організації Alzheimer’s Research UK, наголосив на перевагах фізичних вправ: “Дедалі зростає кількість доказів того, що фізична активність скорочує ризик деменції і занепаду розумових функцій”.

“Багато досліджень показали взаємозв’язок між здоровим способом життя в молодості і кращим станом здоров’я в старості, – каже дослідник. – Інвестування в наукові дослідження є надзвичайно важливим для кращого розуміння того, як захистити мозок від старіння”.

Джерело BBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.