PowerHouse_1

Норвезька будівельний консорціум Powerhouse представив будівлю, яка виробляє більше енергії, ніж споживає. Оскільки енергія, що генерується є екологічно чистою та відновлюваної, будівля Powerhouse Kjørbo називається енергетично позитивною (EPB – energy positive building) і може вважатися найекологічнішою будівлею в світі.

Джерелом подібної енергії служать сонячні батареї. Протягом 60 років (приблизно на стільки розрахований його експлуатаційний період, як запевняють самі розробники) Powerhouse Kjørbo зможе покрити загальне число кіловат-годин енергії, використаної для виробництва будівельних матеріалів, будівництва, експлуатації та утилізації. Будівля утворює у шість разів менше викидів парникових газів, ніж традиційні офісні споруди.

PowerHouse_2 PowerHouse_3 PowerHouse_4 PowerHouse_5

Згідно з інформацією, представленою в проморолику проекту, для роботи над Powerhouse Kjørbo об’єдналися такі архітектурні та будівельні компанії, як норвезька Snøhetta, шведська Skanska, норвезький постачальник алюмінію Hydro, що володіє будівлею урядове підприємство Entra Eiendom і екологічна організація ZERO, що активно працює з поновлюваними джерелами енергії. Разом вони перетворили звичайне офісне приміщення 1980-х років в околицях Осло в будинок, здатний на рік генерувати більше 200 000 кВтг електрики, витрачаючи при цьому лише половину від цієї кількості. Особливо вражаюче виглядають ці цифри порівняно з кількістю енергії, споживаної будівлею до реконструкції, – 650 000 кВтг.

Будівля зберегла оригінальний фасад, облицьований натуральним матеріалом, – так званим «паленим деревом». Бетонні поверхні, присутні в конструкції, гарні своєю стійкістю навіть до екстремальних температур. За рахунок повсюдного використання теплоізоляційних матеріалів при реконструкції стін, даху і вікон будівля має вкрай низьку потребу в опаленні, повністю здійснюваному за рахунок сонячної енергії, яка використовується і для підігріву води.

В основі співпраці наших компаній лежить прагнення довести, що нове застосування вже існуючих технологій може відкрити нові можливості для приватного сектора. У результаті ми знайшли рішення, до якого б ніколи не прийшли індивідуально. Powerhouse Kjørbo показує, що можна побудувати будівлю, що є одночасно екологічною і прибутковою, чим ми неймовірно пишаємося

, – заявив головний виконавчий директор Eintra Eindom Клаус-Андерс Ністеен.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.