Windows-8_1

Китайський центр по закупкам заборонив державним установам купувати нові комп’ютери з попередньо встановленою операційною системою Windows 8. Про це повідомляє Reuters з посиланням на агентство Xinhua. Заборона винесли, щоб забезпечити інформаційну безпеку комп’ютерів на Windows XP. Яким чином – не повідомляється. Китайський інформаційний центр уточнює, що заборона стосується тільки держкомпаній. На ринку комп’ютери з Windows 8 будуть доступні для покупки.

На початку квітня Microsoft припинила технічну підтримку Windows XP. Проте в Китаї на ній працює близько 70 відсотків усіх комп’ютерів. Xinhua зазначає, що частка застарілої операційної системи висока навіть у телекомунікаційній галузі. Після припинення підтримки Windows XP великі китайські провайдери заявили, що будуть здійснювати її самостійно. Крім того, уряд країни збирається розробляти власну операційну систему на основі Linux. У майбутньому вона має замінити Windows XP.

Reuters відзначає, що через піратство Китай є проблемним ринком для Microsoft. У 2011 році колишній генеральний директор компанії Стів Балмер говорив, що компанія заробила в Китаї менше, ніж в Нідерландах. При цьому обсяг продажів комп’ютерів в Китаї за звітний період дорівнював обсягом продажів на території США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.