Stephen-Hawking_1

Нещодавня прем’єра фільму «Перевага» в США, в якому штучний інтелект, створений зі свідомості загиблого Джонні Деппа, виходить з-під контролю і починає загрожувати людям, не залишила байдужим одного з найбільш знаменитих вчених планети. У своїй статті для Independent Стівен Хокінг попереджає про можливі наслідки створення досконалого штучного інтелекту, який він називає “можливо, найгіршою помилкою в історії“.

Заглядаючи в майбутнє, суттєвих обмежень немає: не існує фізичного закону, який би не давав часткам переупорядкувати себе таким чином, щоб виконувати навіть складніші операції, ніж ті, що доступні людському мозку

, – попереджає Хокінг.

Розумні машини Google, особисті асистенти Siri і Cortana, автопілоти – все це, на думку вченого, лише перший крок до створення штучного інтелекту, який поки здається плодом уяви наукових фантастів.

Наступний етап обіцяє бути набагато менш мирним: “Вже найближчим часом військові планують почати розробку автономних систем озброєння, які зможуть вибирати і знищувати цілі; ООН і Організація з прав людини вже наполягають на укладенні договору, що забороняє подібну зброю”.

Голлівудський блокбастер «Перевага» з Джонні Деппом і Морганом Фріменом в головних ролях, за словами Хокінга, не так черговий научнофантастіческій фільм, скільки один з можливих сценаріїв розвитку майбутнього людства. За сюжетом, герой Джонні Деппа гине в результаті замаху, і його свідомість завантажують у комп’ютер, що дає йому майже безмежну владу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.