mobtalk_1

Якщо людина користується мобільним телефоном більше 30 хвилин на день протягом п’яти років, то ризик розвитку раку мозку у неї підвищений в тричі.

До такого висновку дійшли французькі експерти Університету Бордо.

Як показало їхнє дослідження, люди, які використовували телефон по 15 годин на місяць, в 2-3 рази частіше стикалися з гліомою або менінгіомою. Про небезпеку телефонів вчені говорять давно.

Однак довести наявність прямого причинно-наслідкового зв’язку їм так і не вдалося.

Цього разу, дослідники наблизилися впритул до цього. Вони проаналізували 253 випадки гліоми і 194 випадків менінгіоми, зафіксовані в 2004-2006 роках. Порівнювалися ракові пацієнти з 892 здоровими людьми з контрольної групи.

Виявилося, ризик розвитку раку дійсно підвищений серед людей, що активно користуються мобільними телефонами. Правда, в ході роботи були виявлені незрозумілі аномалії. На відміну від попередніх досліджень, вчені встановили: рак розвивався в частині мозку, протилежної тій, до якої зазвичай телефон розташовувався максимально близько.

Взагалі ж встановити реальний рівень ризику важко, особливо на тлі постійного вдосконалення мобільних технологій. Потім, така стрімка еволюція технологій змушує все більше число людей користуватися телефонами. Зате ступінь випромінювання, що виходить від телефонів, зменшується.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.