Sun_1

Сонячні батареї – один з найбільш екологічних методів отримання електроенергії, відомих людству. На жаль, у них є один очевидний недолік – вони не працюють вночі. Вчені MIT і Гарварду вважають, що вирішили цю проблему.

Ідея ґрунтується на фото-вимикачі: виді молекул, які легко переходять з однієї конфігурації в іншу. Під впливом сонячного світла структура фото-вимикача спотворюється, а під впливом каталізатора або нагрівання повертається в початковий стан. При цьому виділяється деяка кількість тепла – ідея полягає в використанні цієї енергії.

Раніше було встановлено, що кількість тепла, що виділяється є мізерно малою, але вчені MIT і Гарварду вважають, що знайшли вихід і тут: для цього вони прикріпили молекули фотовиключателя азобензолу до вуглецевих нанотрубок. Цього має бути достатньо для отримання 56 Вт/кг енергії. Поки новий метод видобутку енергії значно поступається, наприклад, літієвим акумуляторам, але вчені розраховують поліпшити результати найближчим часом.

Винахід може підвищити ефективність сонячних батарей в рази, дозволивши зберігати сонячну енергію для подальшого використання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.