battery-life-cycle_1

Фахівці з Національної лабораторії Оук-Рідж (​​Oak Ridge National Laboratory, ORNL) при Міністерстві енергетики США створили акумуляторну батарею, що складається з катода, анода і електроліту. Батарея може працювати протягом 30-50 років. Суть винаходу полягає у використанні особливого електроліту і його комбінації з катодом. Новинка дозволить істотно продовжити час автономної роботи різних датчиків з низьким споживанням енергії.

Акумуляторна батарея заснована на елементах живлення типу «літій-Монофторид вуглець» (Lithium Carbon Monofluoride, Li / CFx) – вони активно використовуються в кардіостимуляторах, військовій та авіакосмічній промисловості, електроніці.

battery_1

Якщо у вас стоїть кардіостимулятор, вам необхідно кожні 10 років робити операцію для того, щоб замінити його батарейку. Але що якщо вона зможе працювати 30-50 років?

– Ченду Лян, один з авторів дослідження

Нові акумулятори також можуть набути поширення в датчиках «розумних» електричних мереж, пристроях переносної електроніки та ін.

Раніше вважалося, що електроліт в акумуляторній батареї виступає лише як переносник іонів від одного електрода до іншого. Автори дослідження встановили, що електроліт також може працювати вкупі з катодом, забезпечуючи поліпшені властивості акумуляторної системи.

Електроліт з подвійним призначенням перевертає усталену концепцію традиційних акумуляторних батарей і відкриває можливість конструювання елементів живлення з безпрецедентною на сьогоднішній день енергетичної щільністю

– Ченду Лян

Як середовище для перенесення іонів вчені застосували електроліт твердого типу з тіофосфата літію.

У міру розряду створеної нами батареї виробляється сіль фториду літію. Вона підвищує електрохімічну активність електроліту. З’єднаний з катодом електроліт перетворюється з неактивного ємнісного елемента батареї в активний

– Ченду Лян

Про те, коли розробка може з’явитися на комерційному ринку, автори дослідження поки замовчують.

За матеріалами Naked Science

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.