20140301-003820.jpg

Сьогодні президент Сполучених Штатів Барак Обама зробив заяку щодо ситуації в автономній республіці Криму.

Обама сказав про своє «глибоке занепокоєння» розвитком ситуації в Україні після того, як її народ узяв відповідальність за своє майбутнє у свої власні руки.

А основним його месиджу був відісланий РФ. Американський лідер попередив Росію, що їй «дорого обійдеться будь-яке військове втручання в Україні».

Повна заява подана нижче:

“В останні декілька днів Сполучені Штати реагують на події, які розвиваються в Україні. Протягом цієї кризи Сполучені Штати абсолютно чітко стояли на позиціях відстоювання одного принципу – українці мають право визначати своє власне майбутнє. Разом з Європейськими союзниками ми закликали до припинення протистояння і закликали українців піти шляхом стабілізації країни, створення представницького уряду та провести вибори цієї весни.

Я також розмовляв декілька днів тому з президентом Путіним, і моя адміністрація перебуває у щоденному зв’язку з офіційними особами Росії. Ми дали їм чітко зрозуміти, що вони можуть бути частиною зусиль міжнародної спільноти у підтримці стабільної і суверенної України, що є в інтересах на лише України та міжнародної спільноти, але й в інтересах Росії.

Але сьогодні ми глибоко занепокоєні повідомленнями про військові пересування які здійснює Російська Федерація на території України. Росія має історичні зв’язки з Україною, включно з культурними та економічними зв’язками та військовою базою на території Криму. Але будь-яке порушення суверенітету України та територіальної цілісності буДе глибокою дестабілізацією, що не є в інтересах України, Росії чи Європи.

Це буде втручанням в українські справи. Це буде чітким порушенням зобов’язань Росії поважати незалежність, суверенітет та кордони України та міжнародних законів. Лише через декілька днів після Олімпійських ігор це призведе до засудження Росії у світі. Сполучені Штати будуть разом з міжнародною спільнотою і завіряємо, що буде відплата за будь-яке військове втручання в Україні.

Події останніх декількох місяців продемонстрували нам наскільки складною може бути демократія в країні з глибоким поділом. Але українці також нагадали нам, що люди мають право визначати своє власне майбутнє. Зараз ситуація змінюється з хвилини на хвилину.

Віце-президент Байден розмовляв з прем’єр-міністром України і запевнив його, що у цей складний час Сполучені Штати підтримують зусилля українського уряду і відстоюють суверенітет, територіальну цілісність, демократичне майбутнє України. Я також вітаю тактику стримування з боку українського уряду та відданість міжнародним домовленностям.

Ми продовжуватимемо координувати наші зусилля з Європейськими союзниками, ми будемо у постійному контакті з урядом Росії і ми будемо інформувати вас пресу та американський народ по ходу подій”.

Переклад Мирослава Ґонґадзе

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.