lentaru_1

Редакція інтернет-видання Lenta.ru опублікувала повідомлення, в якому заявила про «прямий тиск на редакцію» видання. Після чого співробітники Lenta.ru попрощалися зі своєю аудиторією.

Нагадаємо, 12 березня головний редактор Lenta.ru Галина Тимченко була знята з займаної посади за рішенням власника об’єднаної компанії «Афіша-Рамблер-SUP» Олександра Мамута. Пост Тимченко повинен зайняти заступник генерального директора із зовнішніх комунікацій «Афіша-Рамблер-SUP» Олексій Гореславський. Повідомлення про це з’явилося на сайті видання в 18:13 за київським часом.

Близько 21:00 редакція Lenta.ru опублікувала повідомлення, в якому заявила, що така перестановка є тиском на видання. «На жаль, це не штатна рокіровка, тому потрібні деякі пояснення. Ми вважаємо, що це призначення є прямим тиском на редакцію “Lenta.ru”. Звільнення незалежного головного редактора і призначення керованої, в тому числі безпосередньо з кремлівських кабінетів, людини – це вже порушення закону про ЗМІ, що говорить про неприпустимість цензури», – сказано в заяві.

Крім звинувачень у тиску, редакція відзначила, що кількість незалежних російських видань за останні кілька років «драматично зменшилася».

На момент публікації замітки під листом Lenta.ru підписалися 83 з 95 співробітників редакції. Крім того, деякі автори Lenta.ru відкрито заявили, що не будуть працювати під керівництвом нового головного редактора.

Повідомлення редакції було опубліковано в офіційних акаунтах видання в соцмережах “ВКонтакте”, Facebook і Twitter зі словами «Нам вам сказать кроме этого больше, в общем-то, нечего. Всем спасибо, всем пока.». При цьому зображення публічних сторінок були замінені чорними квадратами. Посилання на офіційні сторінки в соцмережах були видалені з сайту видання.

Редакційне звернення Lenta.Ru “Дорогим читателям от дорогой редакции

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.