3d-hous_1

Голландське архітектурне бюро Dus Architects почало будівництво першого, за їх заявою, роздрукованого багатоквартирного житлового будинку. Про це пише The Guardian.

Проект під назвою 3D Print Canal House буде побудований на набережній одного з каналів Амстердаму. Для будівництва будівлі архітектори використовують спеціальний принтер KamerMaker, який є масштабованою копією однієї з серійних моделей датської фірми Ultimaker. За три тижні будівництва бюро вдалося роздрукувати один кутовий блок вагою 180 кілограм. Всі блоки, за словами архітекторів, надрукують з урахуванням пустот для монтажу електропроводки і інших комунікацій. Крім того, несучі блоки заллють легким бетоном для підвищення міцності. На будівництво 13 -квартирного будинку, заявили фахівці Dus Architects, знадобиться три роки.

Архітектурне бюро вважає, що 3D Print Canal House є експериментальним проектом, який доведе вигоди від використання тривимірного друку в будівництві. Заощадити планується на транспортних витратах, матеріалах (пластик для друку переробляється з відходів). Крім того, мешканці готового будинку зможуть самостійно облаштувати власну квартиру елементами 3D-друку, замовити які вони зможу у підрядника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.