20140301-163411.jpg

Близько 30 осіб сьогодні провело флеш-моб у Львові у відділенні організації реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ (МРЕВ). Учасники акції обклеїли приміщення відділення листівками з закликами відмовитися від корупційних схеми.

Група активістів увійшла у приміщення МРЕВ у Львові та розклеїла листівки по стінах та віконечках відділення. При цьому, спротиву з боку працівників держструктури не було, акція була мирною

У вимозі учасників три пункти:

1. реформувати систему здачі екзаменів до рівня “для людей”;
2. відмінити процедури “пришвидшеного” вирішення будь яких процесів;
3. самостійно доповнити даний перелік темних і ганебних процедур, з якими асоціюють працівників відділу та їхніх наставників;

Громадянський тиск необхідний

За словами активістів, країна змінилася з огляду на останні події. Тиск громади на державні органи влади потрібний, щоб справа Майдану та хлопців, які полягли у протистоянні з диктаторським режимом, не була марною.

“Акція спрямована не так для працівників МРЕВ ДАІ, як на те, щоб показати людям, що народ не спить, народ пам’ятає за що загинула Небесна сотня. Таким мовчазним флеш-мобом, ми намагалися привернути увагу. Це своєрідний тиск”, – розповів у коментарі Newsmarket ініціатор акції Маркіян Максимюк.

“Багато хто говорить, що реформи потрібно чекати зверху, що без реформ нічого не зміниться. Ми вважаємо, що просто чекати реформ зверху недостатньо, а можна починати з себе”, – додав він.

Листівки розклеєні у приміщені МРЕВ стали популярними серед тих, хто прийшов вирішити туди свої справи: люди, що стояли у чергах одразу звернули увагу на них. До самих активістів у них питань не було. Вочевидь, все зрозуміло з тексту наліпок.

“Ми підтримуємо написане учасниками акції, – розповідає одна із працівниць МРЕВ, яка не називала свого імені, – Ми також проти хабарів. От якби ви ще зверталися туди вище з такими проханнями…”.

Вона чітко не пояснила, чи “туди вище” – означає керівництво МРЕВ, чи самого Президента України.

“У нас корупції в відділі немає. Бачите черг немає”, – пояснила вона, вказуючи на пустий коридор відділу реєстрації автомобілів юридичних осіб.

“Одні не будуть давати, а інші не будуть брати”, – вигукнула її колега з віконечка на питання як в країні побороти корупцію і хабарі.

Акції будуть продовжуватись

Самі ж активісти сподіваються, що їхня флеш-моб буде “краплею для совісті кожного окремого хабарника у МРЕВ”.

“Ми розуміємо, що акція на них значно не вплине. МРЕВ це одна з таких відкритих корупційних структур. Про те, які тут тарифи, скільки, що коштує, знають і розповідають усі, хто здавав екзамени на отримання водійських прав або самостійно реєстрував свій автомобіль”, – зауважує Маркіян Максимюк.

Активісти на цьому не збираються зупинятися. Наступні флеш-моби вже готуються.

“На наступний раз буде трішки інший сценарій. Ми спробуємо проконтролювати процес здачі екзамену. Звісно, що нас на екзамен не пустять. Але проконтролювати те, що люди насправді навіть не сідають в автомобіль при здачі екзамену з водіння — нескладно”, – розповів ініціатор акції.

20140301-164019.jpg

20140301-164009.jpg

20140301-165855.jpg

20140301-165611.jpg

20140301-164034.jpg

20140301-164044.jpg

Богдан Швед, спеціально для Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.