mvs_1

В ніч з 18 на 19 лютого Львів пережив небачений за останні кілька десятиліть спалах насильства. Горіли казарми і автомобілі, протестуючі захопили усі будівлі, які представляють нинішній режим на території міста. Спроби силовиків протидіяти були мінімальні, тож, на щастя, обійшлося без жертв.

Отож,за ніч у Львові захопили наступні будівлі:

  1. ЛОДА
  2. Обласне управлінні міліції
  3. Обласна прокуратура
  4. Галицький райвідділ
  5. СБУ
  6. Франківський райвідділ
  7. Податкова

Почалось усе під розблокованою лише напередодні Львівською облдержадміністрацією. Приблизно о 21:05 сотні молодих людей, значна частина з яких – у масках і балаклавах, прийшли до будівлі ЛОДА на вул. Винниченка, 18. Серед них були і депутати Львівської міської ради, зокрема – «свободівець» Любомир Мельничук. Пікетувальники швидко зламали вхідні двері, побили вікна, і зайшли всередину приміщення.

Близько 21:20 протестуючі вирушила до головного управління міліції Львівської області на пл. Григоренка.

mvs_2

mvs_3 mvs_4

У процесі штурму головного управління пікетувальники знищили велику кількість документів, у тому числі – матеріали кримінальних проваджень, а також меблі. Перед будівлею пікетувальники запалили вогнище. На другому поверсі в кабінеті одного із слідчих виникла пожежа, яку загасили за допомогою працівників МНС.

Близько 00:35 пікетувальники без жодного спротиву правоохоронців, яких на місці навіть не було, увірвалися у приміщення прокуратури Львівської області на просп. Шевченка.

prok_2 prok_1 prok_3 prok_4

О 01:15 понад тисячу пікетувальників розпочали штурм Галицького райвідділку міліції, що знаходиться неподалік від прокуратури, на вул. Мартовича. Знову ж-таки, без жодного спротиву з боку працівників міліції вони увійшли в приміщення райвідділку через вікна, а згодом – і через головний вхід, і почали знищувати комп’ютери та документи. Окрім того, люди також поперевертали припарковані поруч із райвідділком міліцейські автомобілі і попроколювали в них колеса.

martovycha_2 shevch_mil_1 shevch_mil_2 shevch_mil_3 shevch_mil_4 shevch_mil_5 shevch_mil_6

Практично паралельно інша частина пікетувальників штурмувала будівлю обласного управління СБУ, що на вул. Вітовського. Приблизно о 01:25 люди прорвалися всередину і почали виносити звідти меблі, аби також влаштувати перед входом вогнище. При цьому активісти закликали не руйнувати будівлю.

На місці перебував перший заступник начальника обласного управління СБУ Михайло Грек, однак він в події не втручався. Також біля будівлі чергували пожежники. Помічений був секретар Львівської міської ради Василь Павлюк.

На вул. Вітовського, як і поруч із іншими об’єктами, пікетувальники збудували імпровізовані барикади з винесених приміщень меблів, лавок, та іншого підручного матеріалу.

Водночас о 03:00, побачивши, що справа біля військової частини 4114 “зроблена” і натхненні попередніми захопленнями, ці ж активісти рушили до податкової, під будівлю головного управління міністрества доходів і зборів у Львівській області. Близько 200 мітингарів з коктейлями Молотова підійшли під стіни будівлі.

А ось так горіли казарми військової частини на вул. Рубчака:

А ось так виглядав Франківський райвідділ і суд на вул. Чупринки, вранці 19.02 (фото Yuliya Serebriannikova)

gal_1 gal_2 gal_3

NewsMarket,
Володимир Романюк, Роман Цимбалюк
із використанням матеріалів ZaxidNet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.