Ukraine_EU_1

Європейський Союз у взаєминах з Україною не має наміру обмежуватися підписанням угоди про асоціацію – про це йдеться у заключних висновках Ради міністрів ЄС за підсумками засідання 10 лютого у Брюсселі.

Рада ЄС висловлює переконання, що угода про асоціацію не є кінцевою метою співробітництва між ЄС і Україною

, – йдеться у висновках.

У документі також підтвердили “рішучу налаштованість” підписати угоду про асоціацію, визнавши при цьому право суверенних країн ухвалювати власні рішення у сфері зовнішньої політики.

Раніше європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що ЄС повинен запропонувати Україні перспективу членства.

Україні вирішила призупинити процес підписання угоди про асоціацію з ЄС перед самітом “Східного партнерства”, який відбувся наприкінці листопада у Вільнюсі. Пізніше українські урядовці зізналися, що це сталося через тиск Росії.

Призупинення євроінтеграції дало початок масовим протестам в Україні, які тривають і досі.

Впродовж останніх місяців представники ЄС неодноразово наголошували, що двері до Євросоюзу для України залишаються відкритими.

Нещодавно верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон Клацнути заявила про готовність ЄС надати економічну підтримку Україні у разі проведення реформ.

Джерело BBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.