NSA_1

Дані десятків тисяч користувацьких профайлів були розкриті компаніями Microsoft, Facebook, Google і Yahoo на вимогу американських спецслужб, повідомляє The Guardian.

Як пише видання, цю інформацію оголосили представники самих компаній. За їх словами, оприлюднення даних про секретному ордері стало наслідком угоди про “прозорість”, досягнутої минулого тижня з Міністерством Юстиції США. Як з’ясувалося, найбільші інтернет-гіганти брали участь в надсекретній програмі Агентства Національної Безпеки (АНБ) США, що отримала назву PRISM.

Вперше про цю програму заговорили в червні 2013 року, коли в пресу почали просочуватися перші викривальні факти, оприлюднені втікачем з США колишнім співробітником ЦРУ Едвардом Сноуденом.

“Ми все ще віримо, що необхідна більша прозорість, щоб кожен міг краще зрозуміти, як працюють закони, що дозволяють втручатися в особисте життя громадян держави, і вирішити для себе, чи відповідають вони інтересам громадськості”, – заявив Річард Сальгадо, юридичний директор Google.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.