nbu_1

Банкіри заявляють, що рішення НБУ про зміну курсу є “історичним”. Вони стверджують, що раніше офіційний курс не відображав того, що відбувається в економіці, а також робив її неконкурентноспроможною, особливо, що стосується українського експорту.

Банкіри, що були присутні на нараді у Нацбанку, також схвально відгукнулися щодо Клацнути двох постанов, які НБУ ухвалив для стабілізації на валютному і грошовому ринках. Зокрема, перша постанова надасть НБУ додаткові інструменти швидкого реагування у разі, коли якийсь банк зіштовхнеться із масовим відтоком вкладів.

Друга постанова жодним чином не вплине на діяльність суб’єктів господарювання, натомість суттєво обмежить можливості спекулянтів впливати на ринок, адже ця постанова передбачає уповільнення виконання валютних операцій до 6 днів, вважають банкіри.

Серед учасників наради були представники найбільших банків – “Приватбанку”, “Ощадбанку”, “Укрсоцбанку” та “Альфа-банку”.

У четвер Національний банк змінив офіційний курс гривні до долара одразу на 70 копійок – тепер він становить 8,708 грн/дол.

Джерело BBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.