kyiv-in-fire_1

Західна преса рябіє повідомленнями про ескалацію протестів у Києві. Провідні видання інформують про перших загиблих у сутичках із міліцією. Оглядачі попереджають, що «сутички в Україні перейшли в смертельну фазу», а західні політики наголошують, що «в Києві перейшли межу». Чимало спостерігачів сходяться у тому, що «шансів на розрядку ситуації мало». В Росії вже лунають голоси, що різанини, крові в Україні можна запобігти лише через поділ держави. Представники української опозиції заявляють, що вже реалізується план поділу України. Впливові західні газети гостро критикують «деморалізованих лідерів ЄС, котрі кинули Україну у такий момент» напризволяще, і пасивність Вашингтона та його небажання визнати роль Путіна в подіях у Києві, коли глава Кремля «намагається нав’язати Україні свою автократичну модель».

Впливова The Wall Street Journal попереджає, що «сутички в Україні перейшли в смертельну фазу», коли щонайменше троє протестувальників загинули у середу від куль у сутичках з міліцією в Києві. Протестуючі, на думку видання, обурені силовими діями української влади проти Євромайдану, який став формою масових протестів із провалом президентом Януковичем 21 листопада плану євроінтеграції України. Видання також констатує, що вже є сотні поранених міліцією і опозиція відсунута на другий план правою організацією «Правий сектор», котра близька до партії «Свобода» і є головною організуючою та ударною силою в сутичках із міліцією в Києві.

Польська Gazeta Wyborcza інформує, що міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський попереджає владу і опозицію в Україні про ситуацію, «коли перейдена межа і є вже перші загиблі у сутичках» та закликає сторони до порозуміння і називає головною причиною подій в Україні «відхід влади Януковича від шляху євроінтеграції, європейських реформ та ухвалення ним репресивних законів».

Варшавська Rzeczpospolita цитує одного з лідерів української опозиції, представника «Батьківщини» Арсенія Яценюка, котрий каже, що президент Янукович веде державу в тому напрямку, коли він стане тією людиною, яка розколола Україну. Одночасно він визнав, що нинішній курс влади Януковича є проявом дій тих сил, котрі «грають на поділ України». Опозиція, за словами Яценюка, вимагає від Януковича відставки влади та готує народ до вечора 22 січня, коли буде продемонстроване намагання людей захистити демократію та європейський курс України.

Вже згадана Gazeta Wyborcza цитує віце-спікера російською Думи та лідера Ліберально-демократичної партії Росії Володимира Жириновського, котрий сказав у середу в Москві, що «допоки Україна не поділена, доти там триватимуть сутички». Жириновський також вважає, що в Україні вже є прояви «громадянської війни».

Впливова The Washington Post критикує «деморалізованих лідерів ЄС, котрі кинули Україну напризволяще у такий момент» та адміністрацію президента Обами, котра, на думку газети, не бажає визнавати вирішальну роль Путіна в Україні, коли той намагається «нав’язати Києву свою автократичну модель у момент, коли народ обрав шлях демократії». Газета також вважає, що Вашингтон має «закликати Путіна до відповідальності» за ці дії в Україні.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.