Internet_1

Агентство національної безпеки (АНБ) США ледь не зруйнувало фундаментальні основи всесвітньої Мережі, йдеться в статті Стівена Леві в журналі Wired.

Автор розповідає, як були шоковані такі інтернет-гіганти, як Yahoo, Facebook і Google, після того як Едвард Сноуден розповів світові про програми відстеження онлайн-активності.

“На кону стояли не тільки гроші, але й ідеали, на яких грунтувався світ технологій. Витоку Сноудена ставили під сумнів роль інтернету як символу свободи самовираження. Якщо Всесвітня павутина стане інструментом тотального стеження, то параноя, що що послідувала за цим, може вплинути на те, як люди користуються інтернетом “, – пише Леві.

На думку журналіста, головна небезпека полягає в тому, що держави можуть піти по шляху “протекціонізму” і зажадають від компаній зберігати дані в межах державних кордонів. У результаті може з’явитися з десяток “незалежних інтернетів”, що не сполучаються між собою.

“Одним з найгірших наслідків такого кроку стане те, що він відіб’є бажання у молодих підприємців. З’явилися б Facebook або YouTube, якби їх творцям довелося придумувати, як розмістити дані в десяти різних країнах?” – Задає риторичне питання Леві.

За матеріалами Wired

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.