пиво

Найбільші пивоварні концерни Німеччини оштрафували на понад сто мільйонів євро. За даними Федерального відомства з картелів, їхні керівники мали таємну змову щодо спільної цінової політики.

Федеральне відомство з картелів Німеччини наклало штрафи на низку найбільших німецьких пивоварних концернів за цінову змову. Як повідомило відомство у понеділок, 13 січня, загальна сума штрафу становить 106,5 мільйона євро. Серед концернів, на яких наклали штраф – Bittburger, Krombacher, Veltins та Warsteiner.

За словами глави відомства з картелів Андреаса Мундта, у період з 2006 по 2008 рік керівники пивоварних концернів під час особистих зустрічей та телефонних розмов домовилися про підвищення цін на пляшкове та бочкове пиво. Наслідком стало те, що ціна на ящик пива зросла у 2008 році на один євро.

Пивна конкуренція

Довести цінову змову концернів вдалося завдяки свідченням конкурента – бременського виробника пива марки Becks.

За співпрацю зі слідчими ця компанія звільнена від штрафу. Чотири інші концерни також співпрацювали з відомством в обмін на пом’якшення покарання. Як повідомляє інформаційне агентство dpa, щодо ще двох пивоварних концернів та чотирьох регіональних броварень, назви яких поки не розголошують, слідство триває.

Конкуренція у пивоварній галузі в Німеччині нині доволі жорстка, адже останніми роками обсяги продажу пива у країні постійно скорочуються. Причиною є серед іншого демографічний розвиток в Німеччині, тобто невпинне старіння суспільства. Дедалі менше молоді у віці від 18 до 25 років відвідують пивні, повідомляє dpa. Крім того, німці дедалі частіше особливу увагу приділяють здоровому харчуванню та нерідко повністю відмовляються від алкоголю.

За попередніми підрахунками Німецького союзу пивоварів, торік обсяги споживання пива у Німеччині скоротилися на 2-3 відсотки до 95 мільйонів гектолітрів. Таким чином обсяги продажу пива, відповідно, також скоротилися сьомий рік поспіль. Тож лише підвищуючи ціни на пиво, німецькі пивоварні можуть зводити кінці з кінцями.

Джерело DW

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.