david-kramer_1

Віктор Янукович розгубив свою легітимність після подій останніх місяців і йому краще б оголосити дострокові вибори під особисті гарантії.

Таку думку висловив голова організації Freedom House Девід Кремер в інтерв’ю “Українській правді”.

На його думку, Янукович уже втратив довіру Заходу.

Я думаю, що Янукович втратив довіру Заходу, і будь-яка можливість підписання договору з Євросоюзом втрачена

, – сказав Кремер.

“Тепер питання стоїть так: чи здатен Янукович провести діалог для мирного врегулювання конфлікту – чи тиск має бути застосований на його оточення, щоб спробувати усунути його від влади”, – додав він, вказавши, що йдеться про усунення мирним шляхом, а не заколот.

Кремер вважає, що вибори 2010 року були легітимними і демократичними.

“Але виграти легітимні вибори – це не гарантує легітимність на усе життя! Я би сказав, що сьогодні Янукович своєю поведінкою втратив цю легітимність”, – вважає глава Freedom House.

Він вважає, що для Януковича прийшов час зробити правильні висновки: “визнати, що він занапастив власну легітимність і тепер час піти у відставку”.

Захід повинен застосувати на нього тиск – і на тих, хто довкола нього – щоб він та оточення зрозуміли, що за порушень прав людини, за насильство проти протестуючих настають наслідки

, – сказав Кремер.

Він вважає, що найкращим варіантом для Януковича подати у відставку під особисті гарантії і право брати участь у наступних виборах.

“Це, ймовірно, було б непопулярною ідеєю серед прихильників опозиції, якщо вони би зробили так. Але я був би схильний сказати, що вони повинні їх (гарантії Януковичу – ред.) надати”, – вважає Кремер.

Джерело Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.