Deutscher-Bundestag_1

Німецькі депутати різко критикують “репресивні” закони в Україні. Різкі заяви лунають і з фракцій влади, і опозиції.

Експертка з питань Східної Європи фракції Союз 90/Зелені Марілуізе Бек піддала різкій критиці ухвалений українським парламентом пакет законів, що “уможливлює репресії проти громадянського суспільства”.

“З занепокоєнням ми спостерігаємо, як в Україні, як видається, повторюється білоруський сценарій 2010 року”, – зазначається у заяві депутатки Бундестагу. Янукович копіює та посилює російський закон про іноземних агентів, що змушує підтримані Заходом неурядові організації реєструватися “агентами”. Ті з них, які беруть участь у протестах, повинні реєструватися як політичні організації. Нелюбі інтернет-сторінки можуть заблоковуватися навіть без рішення судді.

“Янукович повертається до авторитарного стилю правління, очевидно, він більше не хоче допустити демократичні вибори”, – йдеться у заяві Марілуізе Бек. Вимоги декого, щоб канцлерка Меркель їхала в Сочі й там прислуговувала архітектору білорусифікації України, ми вважаємо абсолютно неприйнятними. Тим більше тепер мужнім людям, які упродовж тижнів стоять на Майдані за європейську перспективу України, потрібна повна підтримка федерального уряду Німеччини та ЄС, наголошується у заяві опозиційної депутатки.

Дотримання прав людини

Водночас голова робочої групи з прав людини та гуманітарної допомоги фракції ХДС/ ХСС Ерика Штайнбах теж піддала критиці останній розвиток подій в Україні. “Право українського народу висловлювати свою волю у демократичний спосіб та користуватися свободою зібрань та висловлення поглядів не можна обмежувати. Масштабні дії проти опозиціонерів, такі як брутальне побиття колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка поліцією, ми якнайгостріше критикуємо і вимагаємо від української влади дотримуватися елементарних прав людини.

Джерело DW

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.