pigs_1

Білорусь ввела заборону на постачання свинини з Луганської області у зв’язку з виникненням вогнища африканської чуми свиней (АЧС).

“Департамент ветеринарного і продовольчого нагляду Мінсільгосппроду повідомляє, що, за інформацією Міжнародного епізоотичного бюро, на території Луганської області України зареєстровано випадок захворювання сприйнятливих видів тварин африканською чумою свиней. Патологічний матеріал відібраний від полеглого дикого кабана”, – йдеться у вказівці департаменту, розміщеному на сайті відомства.

У документі зазначено, що з 9 січня вводяться тимчасові обмеження на ввезення на територію Білорусі з Луганської області України живих свиней, свинини, у тому числі м’яса диких кабанів, продуктів переробки, шкіряної, рогокопитної і кишкової сировини, щетини, мисливських трофеїв, отриманих від сприйнятливих видів тварин, кормів, устаткування, яке було у використанні для утримання, забою й обробки свиней.

У департаменті також вказали на необхідність прийняття “додаткових заходів контролю щодо забезпечення біологічного захисту великих свинарських комплексів, а також свинарських ферм і господарств усіх форм власності”.

Вірус АЧС виявлено в Луганській області на кордоні з РФ.

В Україні вірус АЧС вперше зареєстрували у Запорізькій області в липні 2012 року.

Африканська чума свиней – висококонтагіозне захворювання, що протікає в гострій формі, характеризується швидким перебігом і великою смертністю тварин (98–100%). Засобів лікування та специфічної профілактики даної хвороби немає.

Для людини африканська чума свиней небезпечною не є.

Економічний збиток, що завдає АЧС, складається із прямих втрат за радикальної ліквідації хвороби і застосування обмежень у міжнародній торгівлі.

Джерело TBi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.