angela-merkel_2

Боргова криза в Європі “поки ще не подолана”. Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, виступаючи в бундестазі.

“Ми не повинні довіряти зараз оманливому спокою”, – попередила вона. Криза “у всякому разі, знаходиться під контролем, проте не подолана на тривалу перспективу”, сказала Меркель, додавши, що, “незважаючи на успіхи, ми не повинні сидіти склавши руки”.

На думку глави уряду, для виправлення ситуації “необхідно розвиток економічного і валютного союзу, а також посилення європейських інститутів”. З точки зору канцлера, “подальший розвиток покликані отримати також домовленості Євросоюзу”. “Європа повинна стати більш стабільною, більш близькою громадянам та більш справедливою”, – переконана Меркель.

Вона висловилася за подолання застою в справі регулювання фінансових ринків. На цьому напрямку “має бути досягнутий прогрес, який заслуговує на те, щоб називатися цим словом”, підкреслила глава уряду.

Політики обіцяли людям, що спустошлива всесвітня фінансова криза, подібна кризі 2008-2009 років не повториться, нагадала канцлер. “Хто йде на ризик, той несе також відповідальність за втрати”, – підкреслила Меркель, вказавши, що втрати не повинні лягати тягарем на платників податків. Тому гравців на фінансових ринках “слід залучати до відповідальності шляхом податку на фінансові транзакції”, зазначила вона.

Як зазначила канцлер, завдяки “знову здобутій потужності Німеччина є двигуном Європи”. “Ми в значній мірі сприяємо тому, щоб європейська боргова криза була подолана”, – підкреслила вона.

На думку канцлера, це відбувається завдяки хорошій взаємодії соціальних партнерів, роботодавців та профспілок. “Соціальне ринкове господарство – ось наш компас”, – вказала Меркель. З її точки зору, “Німеччина відчуває себе так добре, як давно не відчувала”. У наявності “найвищий рівень зайнятості з часу об’єднання (країни), про соціальне ринкове господарство як про пережиту моделі більше ніхто не говорить”, пояснила канцлер.

Говорячи про перспективи розвитку німецької економіки, вона охарактеризувала як “Геркулесові задачу” здійснення енергетичної реформи. “Проте” велика коаліція “створена для вирішення великих завдань”, – підкреслила Меркель, маючи на увазі нинішній уряд ФРН, до складу якого входять представники Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів і Соціал-демократичної партії Німеччини.

“Світ дивиться на цей проект (енергетичної реформи) зі змішаним почуттям подиву і скептицизму”, – констатувала канцлер. “Якщо нам вдасться його здійснити, то він, і в цьому я переконана, стане ще одним найвідомішим німецьким експортним продуктом”, – сказала Меркель.

За її інформацією, вже зараз частка відновлюваної енергії, що використовується в ФРН у загальному обсязі становить 25%. А до 2050 року цей показник передбачається збільшити до 80%.

За матеріалами Итар-Тасс

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.