loyko_1

Шановний пане президенти, дозвольте, будь ласка вам задати .. ой, щойно повернувся з Києва, повітря свободи не вивітрилося“, – так почав звернення до Путіна журналіст Los Angeles Times Сергій Лойко, поставивши запитання про можливість введення російських військ в Україну.

– У 2008 році в серпні відбулася всім відома військова операція в Грузії, в результаті якої в Абхазії і Південній Осетії перебувають російські військові бази. Західні спостерігачі і багато політиків продовжують стверджувати, що таким чином було закріплено відторгнення істотних територій від суверенної держави.

У мене питання – чисто гіпотетично чи можливо, що ви будете так само захищати російськомовних жителів Криму або російських громадян або військову морську базу в Севастополі. Чи можливий введення російських військ в Україну чи ні?

– Ви порівняли ситуацію з Південною Осетією і Абхазією з ситуацією в Криму. Вважаю, що це некоректне порівняння. Нічого подібного з Кримом не відбувається. В Абхазії і Південної Осетії був великомасштабний кривавий міжетнічний конфлікт. І це не в перший раз, якщо згадати 1919-1921 роки, коли там проводили каральні операції у зв’язку з тим, що після розпаду Російської Імперії ці території заявили, що хочуть залишитися у складі Росії, а не в складі незалежної Грузії. Тому тут немає нічого нового. Крім того, щоб зупинити кровопролиття на територіях були присутні миротворчі сили, причому не тільки російські. Наша реакція була пов’язана в тому числі і з нападом на наших миротворців і вбивством російських військовослужбовців.

У Криму, слава Богу, нічого подібного немає, і, сподіваюся, ніколи не буде. У нас є договір про перебування Російського флоту, він продовжений в інтересах обох держав. Наявність російського флоту в Севастополі, в Криму, є серйозним стабілізуючим, на мій погляд, фактором.

Нам небайдуже становище наших співвітчизників, і до речі кажучи ми постійно піднімаємо ці питання стосовно ситуації в деяких країнах ЄС, зокрема, прибалтійських державах.

Там досі існує таке абсолютно нецивілізоване поняття, як негромадянин, тобто це і не громадянин, і не іноземець, і не апатрид, а невідомо що таке, позбавлений політичних прав і свобод. І це наші шановні колеги з Євросоюзу терплять чомусь, вважають, що це нормально. Ми вважаємо це ненормальним і будемо далі продовжувати боротися за рівність прав.

Але це не означає що ми збираємося махати шашкою, вводити війська. Це повна нісенітниця, нічого подібного немає і бути не може.

За матеріалами Корреспондент.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.