Soc_1

Громадська думка, безумовно, впливає на людину. Причому, це можна пояснити з історичної точки зору. Людина – це істота стадна, і якщо її виганяють з товариства, то вона гине. Саме тому для людини, в тому числі сучасної, важливо мати позитивну думку про себе інших людей.

Добре чи погано, коли оцінка суспільства впливає на людину, це вже інше питання, причому, не менш важливий. З одного боку, похвала мотивує нас на звершення. З іншого боку, презирство і осуд для багатьох людей служить відмінним демотиватором, оскільки вони вважають, що краще нічого не робити, ніж зробити щось погано. В обох випадках потрібна золота середина. Сімейні психологи рекомендують людям із заниженою самооцінкою більше працювати над своєю залежністю від думки оточуючих. Психологи кажуть, що думка – це дзеркало нашої поведінки, тобто якщо ми поводимося, як успішні та впевнені у собі люди, то у нас буде набагато більше шансів отримати бажану роботу.

Оцінки теж бувають різні – негативні, позитивні, агресивні, що заохочують і т.д. Причому, одна дія може викликати абсолютно протилежну реакцію у різних людей. Наприклад, якщо школяр зірве урок, то отримає заохочення з боку однолітків, а от з боку вчителів і батьків послідує обурення. У кожному разі, оцінка оточуючих потрібна нам хоча б для того, щоб робити власні висновки про свою поведінку або роботу.

В принципі, думка оточуючих – це явище поширене і нерозривно пов’язане з нашою діяльністю. Але, от якщо це думка сприймається надто серйозно, то варто про це замислитися. Адже, є люди, які завжди думають: «А що скажуть люди?», І через це цілком можуть зіпсувати своє власне життя.

Щоб не піддаватися сильному впливу оцінок і думок оточуючих людей, потрібно знайти свою справу і стати в ній професіоналом, щоб ваша думка була набагато важливіше, ніж думка інших. Крім того, потрібно знайти своє «Я», тоді залежність від оточуючих буде мінімальною. Можна, звичайно, і піти жити в ліс, але тоді кому ви будете доводити свою думку і ділитися результатами роботи? Знайдіть альтернативний шлях або зверніться за допомогою до сімейного психолога, у якого, безумовно, на будь-яке питання знайдеться відповідь.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.