vokzal_vladivograd_1

Глава німецького Інституту дослідження тероризму і проблем безпеки Рольф Топховен заявив у своєму інтерв’ю німецькому виданню Focus, що теракт у Волгограді “не поставить під загрозу проведення зимових Олімпійських ігор у Сочі, які є іміджевим проектом російського президента Путіна”. Тим не менш, упевнений експерт, терористичний акт був добре спланованим ударом по них, а виконавцям теракту крім іншого вдалося “добитися величезного психологічного і медійного ефекту: в ​​ЗМІ поновилася дискусія про безпеку під час Ігор, про те, що теракти можливі всюди”.

За терактом, впевнений Топховен, стоїть самопроголошений емір “Імарату Кавказ” Доку Умаров. Вибух у Волгограді вписується в його концепцію. Так, у своєму відеозверненні, поширеному в липні цього року, лідер чеченських терористів закликав усіма “засобами, бажаними Аллаху” зірвати Олімпіаду в Сочі. Теракт, відзначає експерт, сіє непевність і паніку серед можливих відвідувачів Ігор. До того ж, як йдеться далі, він звертає увагу світової громадськості на проблеми Кавказу і Чечні.

Реакція Москви, на думку експерта, буде полягати в тому, що “Путін, швидше за все, ще більше посилить заходи безпеки, але вони не відлякають терористів”.

Той факт, що нинішній теракт, як і підрив автобуса 21 жовтня, був здійснений у Волгограді, не є простою випадковістю. “Виконавці могли вибрати Волгоград з кількох причин. Цілком можливо, що теракт у Волгограді, колишньому Сталінграді, здійснили через те, що він є містом-героєм. Також його вибір міг бути обумовлений чисто тактичними міркуваннями, адже він знаходиться всього в 700 км від Сочі, де, як відомо, прийняті вкрай жорсткі заходи безпеки”, – підсумовує Топховен.

Джерело Focus

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.