Iskander-M_1

Після того як німецьке видання Bild повідомило про розміщення російських оперативно-тактичних ракетних комплексів “Іскандер-М” на кордоні з ЄС, російській стороні довелося визнати цей факт. При цьому Москва продовжує замовчувати точне число і дислокацію комплексів.

Однак, як стало відомо Bild з джерел, близьких до оборонних кіл, в Калінінградській області за наказом президента Путіна розгорнуто дві з чотирьох бригад ОТРК “Іскандер-М”. Таким чином, пояснює автор матеріалу Франц Зольмс-Лаубе, на кордоні з Євросоюзом перебуває 24 пускові установки, споряджених двома ракетами, здатними вражати цілі за допомогою ядерної або звичайної бойової частини на відстані до 500 км.

До кінця 2018 року число подібних ракетних комплексів, розміщених уздовж кордонів Росії, буде знаходитися, за інформацією видання, у “великому тризначному діапазоні”.

Президент Путін, йдеться далі, використовує ракетні комплекси малої дальності, насамперед, в якості політичного засобу тиску. Ще в грудні 2012 року російський лідер заявив про військову відповідь Росії на плани НАТО щодо розміщення ПРО в Європі.

“Ми бачимо загрозу, коли наші партнери створюють такі системи, – заявив президент під час прес-конференції в 2010 році. – Це веде до обнулення нашого ракетно-ядерного потенціалу, що істотно порушить стратегічний баланс у світі”.

Як відомо, додає Bild, система протиракетної оборони НАТО в Європі розроблена для знищення ракет малої і середньої дальності (з радіусом дії до 3 тис. км), у тому числі запущених з території Ірану. Зокрема, на ряді американських баз в Європі, а також на території Туреччини, Польщі, Румунії та Німеччини планується розгортання мережі радарів і протиракетних установок, здатних збивати ракети відразу після запуску. Остаточне розгортання всіх елементів ПРО планується завершити до 2020 року.

Джерело Bild

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.