euromaydan_1

“Треба віддати належне українцям. Вони, безумовно, знають, як влаштувати революцію”, – пише віце-президент Американської ради із зовнішньої політики Ілан Берман в статті, опублікованій USA Today.

У листопаді 2004 року народний гнів через сумнівну перемоги прокремлівського кандидата Віктора Януковича на президентських виборах, на які відверто вплинула Москва, вивів сотні тисяч людей на вулиці. Через два місяці пройшли нові вибори. На них популярний кандидат Віктор Ющенко, що симпатизує Заходу, переміг Януковича, нагадує автор події “помаранчевої революції”.

“На жаль, послідували роки політичного відступництва і внутрішньої корупції, що дозволило Януковичу перехопити пост президента, і старий промосковський статус-кво відновився в Києві. Але тепер українці знову вийшли на вулиці”, – йдеться в статті.

Номінально акції протесту спрямовані проти необачного рішення Януковича зв’язати фінансову долю своєї держави з Російською Федерацією, міркує автор. Проте, в реальності нові українські революціонери борються за незалежність своєї країни, вважає він.

“Тепер Янукович провів зустріч зі своїми колишніми політичними суперниками, щоб обговорити можливості розділу влади, намагаючись заспокоїти протест. Прийдешні дні покажуть, чи можливий такий компроміс взагалі”, – пише Берман.

“Однак найбільші втрати в ході всього цього можуть залишитися за Москвою”, – вважає Берман. Роками під керівництвом Путіна Кремль слідував політиці “ресоветизації”, спрямованої на створення постіндустріальної імперії. “До цього моменту йому це вдавалося майже без опору”, – відзначає автор. Нові українські революціонери вичерпно продемонстрували, що вони бачать майбутнє України вільним і прозахідним, йдеться в статті.

“Це робить їх послання гідним уваги, а їх справа – гідним підтримки”, – підсумовує Берман.

Джерело USA Today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.