20131220-001335.jpg

Одна з найбагатших людей України, власник кондитерської корпорації “Рошен” та екс-міністр закордонних справ, колишній глава міністерства економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко заявив в інтерв’ю німецькому виданню Der Spiegel, що вважає надання Україні російських кредитів, встановлення справедливої ​​ціни на газ і усунення торговельних санкцій “доцільними економічними заходами, адже обидві країни або вже перебувають у рецесії, або стоять на її межі”. При цьому, як зазначив бізнесмен, “жодна з цих угод не повинна перешкоджати євроінтеграції країни”. “Євроінтеграція для нас – це, в першу чергу, не гроші, а цінності“, – підкреслив Порошенко.

За 22 роки незалежності, розповідає успішний бізнесмен, “Україна не зробила жодного кроку до модернізації, а для проведення реформ – хоча багато з них, наприклад, економічні, і будуть непопулярні – їй потрібен досвід ЄС і рішучість політичного керівництва”.

“Зрозуміло, ми не ідеалізуємо ЄС, – продовжує Порошенко. – Ми не говоримо, що після підписання угоди про асоціацію з ЄС сонце зійде на новому місці і наші чиновники припинять брати хабарі”. Але, у всякому разі, ні в одній з країн, що вступили в ЄС, не погіршилася ситуація з економікою, демократією чи свободою слова, додає Порошенко. “У тому ж, що в деяких країнах ситуація після вступу до Євросоюзу не покращилася, винні місцеві політики”.

“Що ж стосується недавніх російсько-українських домовленостей, то я не думаю, що там є якісь приховані угоди, – упевнений Порошенко. – Адже Україна – це сильна держава, яка здатна вести успішні переговори без будь-яких економічних, територіальних чи стратегічних поступків зі свого боку “. Якщо ж нинішня влада все ж підписала якісь угоди, які суперечать інтересам двох третин українців – а саме стільки, як відомо, підтримують європейську інтеграцію – то вони, на думку бізнесмена, більше нелегітимні і повинні провести нові вибори.

“ЄС ж, у свою чергу, повинен дати зрозуміти, що насильство стосовно протестуючих неприйнятно, а всі винні мають бути покарані, – вважає Порошенко. – До того ж ми чекаємо від нього чіткого сигналу українському народу, наприклад, скасування віз для українських громадян, для початку хоча б на півроку”.

Також Порошенко, підкреслює Der Spiegel, розповів про те, чого домоглися протестують на Майдані, і відповів на питання видання про те, чи бачить він себе майбутнім президентом України.

“Так, завдяки тривалим акціях протесту на Майдані український уряд не підписав жодної угоди щодо Митного союзу з Росією, – констатує політик. – Без мітингів все було б набагато гірше, адже так владі при прийнятті рішень доводиться думати про можливу реакцію”. Щодо майбутніх президентських виборів, то, за словами Порошенка, “Україні необхідна команда кваліфікованих фахівців, здатних провести реформи, і тут важливо, щоб у опозиції був єдиний кандидат”. “І я займуся цим питанням, – додав екс-міністр. – Неважливо, де стоятиме Порошенко, але він може багато”.

Джерело Der Spiegel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.