Putin_v_1

Коли президент Путін запропонував міжнародний контроль над хімзброєю Сирії, багато хто визнав, що Росія повернулася в “вищу лігу” дипломатії, пише в статті для The Financial Times Стівен Сестановіч, професор Колумбійського університету (США).

Проте, сам професор іншої думки:

З тих пір як Путін повернувся в президентське крісло, його зовнішня політика зазнала невдачі. У Росії понад чверть століття не було такої серйозної необхідності переосмислити свою роль у світі, як зараз

Так, останні 10 років Москва уникала конфліктів з ЄС завдяки хорошим відносинам з Німеччиною. Тепер же Берлін йде в авангарді критиків Путіна. Тактика у торговельній сфері – приміром, недавня загроза заборонити голландські тюльпани – наживає Росії ворогів у Європі.

Войовничість відштовхує і колишніх сусідів по СРСР, продовжує Сестановіч. Погіршилися відносини майже з усіма близькосхідними країнами. “При погляді з Туреччини, Саудівської Аравії, країн Перської затоки, Йорданії, Ізраїлю та Єгипту та підтримка, яку Москва надає Ірану, сприяє нестабільності. А те, що Росія підтримує сирійський режим, викликає справжній гнів”, – йдеться в статті. Та ж закономірність у відносинах з США.

Деякі експерти вказують: Путін поліпшив відносини з Китаєм. Сестановіч заперечує: “Коли у тебе хороші відносини тільки з Китаєм, тобі більше немає до кого звернутися”.

Важелі Москви слабшають також зважаючи на “сланцевої революції” і уповільнення економічного зростання Росії, вважає автор.

Професор дивується, що Путіна рідко критикують за невдалу зовнішню політику. “Схоже, суспільству імпонує його йоржистий націоналізм”, – припускає Сестановіч. І все ж корекція зовнішньополітичного курсу неминуча, впевнений експерт: нинішній курс “приносить дуже мало користі кому б то не було”.

Чи може Захід підштовхнути Росію до перегляду курсу? Автор не бачить особливої ​​користі ні в “антипутінських” хрестових походах (в очах багатьох росіян вони просто підтвердять, що Путін все робить правильно), ні в примиренстві. Хай краще Європа і США, “скоріше з сумом, ніж з гнівом”, пояснять російським політикам і експертам, що зовнішня політика Москви “далеко відхилилася від правильного шляху” і до тих пір, поки курс не скоректований, глобальний вплив Росії буде знижуватися.

Джерело Financial Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.