Galaxy_1

За даними, отриманим з допомогою американського космічного телескопа “Кеплер”, близько 22% сонцеподібних зірок володіють у своїй “зоні населеності” супутниками, близькими за розміром до Землі, пише Time.

Зоною населеності називають область, температура в якій придатна для проживання живих істот, пояснює автор статті Майкл Лемонік.

Крім того, як стверджує автор дослідження Ерік Петігура з Університету Каліфорнії в Берклі, тільки в нашій Галактиці може налічуватися близько 20 млрд планет, подібних до Землі. Це означає, що світ, схожий на земний, може знаходитися на відстані всього 12 світлових років від нас і що його зірка видна неозброєним оком. “Це дивно, коли замислюєшся про це”, – сказав Петігура.

“І це не просто дивно: це важливо для пошуку життя. Якби частка планет, придатних для життя, була набагато менше (за словами Петігури, кілька років тому вона оцінювалася всього в 0,0001%), найближча з них могла б виявитися занадто віддаленою для пошуку на ній ознак біологічної активності, навіть із застосуванням найсучасніших телескопів. Але якщо, як вважає нове дослідження, є хоч одна поблизу, такий аналіз міг би виявитися відносно нескладним “, – відзначає автор.

Нові оцінки були отримані на основі інтенсивного пошуку по базі даних телескопа “Кеплер”. Супутник спостерігав близько 150 тисяч зірок.

Петігура і його колеги обмежили свій пошук тільки 40 тисячами зірок, розмір яких складає від 0,7 до 1,2 земного. Це не точні копії нашого Сонця, але, як зазначає співавтор дослідження Джеф Марсі, теж з Берклі, “якщо ви будете пролітати повз них на космічному кораблі, ви не помітите різниці”.

Зрештою дослідники обмежилися десятьма планетами, схожими на Землю і обертовими навколо своїх зірок на такій відстані, на якому вода може існувати в рідкій формі. Біологи вважають ці умови необхідним для життя – принаймні, такими, якими ми їх собі уявляємо. Щоб досягти цифри 20 млрд, астрономи зробили відповідні обчислення. Зокрема, їм довелося взяти до уваги, що багато планети, подібні до Землі, вислизають з уваги, тому що їх орбіти пролягають прямо перед їх зірками або тому що сигнали, які надходять від них дуже слабкі . І, звичайно ж, дослідникам довелося збільшити кількість зірок зі 150 тисяч, що знаходяться в полі зору телескопа “Кеплер”, до 300 млрд, що налічуються в Чумацькому Шляху.

Джерело Time

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.