Satelite_GOCE_1

Європейський супутник GOCE, запущений у березні 2009-го року для вивчення гравітаційного поля Землі, практично повністю згорів у щільних шарах атмосфери, припинивши, таким чином, своє існування.

Як заявив високопоставлений представник Європейського космічного агентства (ЄКА) Хайнер Клінкрад, супутник увійшов в земну атмосферу в районі території, що охоплює Сибір, західну частину Тихого океану, східну частину Індійського океану й Антарктику. За словами Клінкрада, щорічно в земній атмосфері повністю або частково згоряють 100-150 тонн штучного космічного сміття, і за всю історію вивчення космосу не було жодного випадку, коли від нього постраждав хоча б одна людина.

Останній сеанс зв’язку з GOCE зафіксований в 00:42  на станції супутникового зв’язку в Антарктиді. Згідно отриманої телеметрії, температура головного комп’ютера супутника досягала 80 градусів за Цельсієм, а його батареї – 84 градусів.

Супутник почав сходити з робочою орбіти, починаючи з 21 жовтня. Причиною цьому стало закінчення ксенону – паливного елемента, необхідного для функціонування електрореактивних двигунів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.