euro_1

Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заявив, що ЄС може надати Україні фінансову допомогу у разі, якщо країна ініціюватиме реформи, однак ця допомога не може полягати в тому, аби “хтось заплатив борги України”.

Якщо ми говоримо про фінансову допомогу, то вона має бути спрямована на підтримку реформ в Україні

, – заявив Ян Томбінсьбкий, зауваживши, що ці реформи має ініціювати сама Україна.

“Фінансова допомога може надійти тоді, коли в українській економіці будуть відбуватися процеси, які у перспективі зроблять її більш витривалою до криз і більш міцною”, – додав він.

За його словами, ЄС вже багато років виділяє у своєму бюджеті кошти, аби допомогти Україні зі втіленням реформ у різних секторах.

“Вона (фінансова допомога – ред.) не полягає у тому, щоб хтось заплатив борги України. Якщо залучаються гроші, то вони мають залучатися із розумінням, що у перспективі вони допоможуть покращити і зміцнити українську економіку”, – сказав пан Томбінський.

“Сенс асоціації полягає не в тому, щоб “купити” Україну, а в тому, щоб допомогти їй стати кращою країною, радше інвестувати в Україну, бути її партнером, а не “купувати” її”, – додав він.
Мільярди на модернізацію

Останнім часом представники української влади дедалі частіше порушують питання про економічні труднощі, які можуть виникнути в Україні у зв’язку зі зближенням з ЄС та торговельними проблемами з Росією.

Минулого тижня прем’єр Микола Азаров заявив, що Україні для того, аби мати можливість гідно торгувати з країнами ЄС, потрібно близько 160 мільярдів євро для модернізації та перебудови економіки.

У іншому разі, за словами прем’єра, зона вільної торгівлі перетвориться для України на “колосальні економічні втрати”.

Згодом президент Віктор Янукович заявив, що перехід української промисловості на євростандарти потребує інвестицій у розмірі від 100 млрд до 500 млрд доларів.

Ці заяви українських очільників лунають на фоні невизначеності з ухваленням закону, який дасть можливість Юлії Тимошенко лікуватися за кордоном, і який є умовою для підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Євросоюз продовжив роботу спостережної місії Європарламенту у складі Олександра Квасневського і Пета Кокса до початку Вільнюського саміту 28 листопада.

Місія знову повернеться до України 18 листопада, а вже 19 числа розпочнеться остання пленарна сесія Верховної Ради перед самітом у Вільнюсі.

Президент Європарламенту Мартін Шульц висловив сподівання, що в цей день Верховна Рада ухвалить необхідні для виконання умов ЄС закони, зокрема, щодо лікування Юлії Тимошенко за кордоном.

Джерело BBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.