depression-rates_1

За даними нового дослідженні австралійського Університету Квінсленда, на Близькому Сході і в Північній Африці фіксується найвищий рівень депресії у світі. Газета The Washington Post опублікувала карту депресії, яка показує, яка частина населення кожної країни отримувала діагноз “клінічна депресія”.

Дослідження, висновки якого опубліковані цього тижня в журналі PLOS Medicine, використовувало дані за поширеністю і тривалості депресії, щоб визначити ступінь тяжкості цієї недуги по всьому світу. “На погляд науковців, депресія є другою в світі причиною непрацездатності, і трохи більше 4% населення світу мають такий діагноз”, – зазначає Кейтлін Дьюї.

Звичайно, дослідники не могли самостійно перевірити кожного на рівень депресії, замість цього вони користувалися вже наявною інформацією. Це означає, що ми маємо справу не з рівнем клінічної депресії, а з даними про кількість людей, яким був поставлений зазначений діагноз, пояснює журналістка. Люди, які живуть у країнах з більшою доступністю до медичних послуг, частіше отримують відповідний діагноз. Це може, наприклад, пояснити надзвичайно низький рівень депресії в Іраку, де система охорони здоров’я слабка. Табу щодо діагнозу психічних захворювань також може призвести до зниження числа діагностованих випадків, наприклад, у Східній Азії.

У документі говориться, що в деяких країнах з низьким доходом взагалі немає надійних даних з депресії, і дослідникам довелося робити власні підрахунки на основі статистичних регресійних моделей.

Тим не менш, багато в чому дослідження відображає реальну ситуацію в світі, йдеться у публікації. Понад 5% населення страждають депресією на Близькому Сході, в Північній Африці, в Африці на південь від Сахари, у Східній Європі та в Карибському регіоні. У той же час рівень депресії найнижчий у Східній Азії, Австралії та Нової Зеландії, а також у Південно-Східній Азії.

Щодо України, то рівень депресії не перевищує 4%, як видно із мапи, тим не менше, реалії свідчать протилежне. Такий низький відсоток депресії можна пояснити тією ж слабкою системою охорони здоров’я, стереотипним мисленням українців щодо таких діагнозів та й взагалі звернення до психологів у разі депресії.

depression-rates_fullНатисніть на зображенні для повнорозмірного перегляду мапи

Джерело The Washington Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.