Merkel_obama_1

Видання Süddeutsche Zeitung спільно з телерадіокомпанією Norddeutscher Rundfunk (NDR) починає публікацію матеріалів про секретні операції, що здійснюються Сполученими Штатами з території Німеччини, – про те, що газета називає “брудною співпрацею” між двома країнами. Журналістське розслідування велося більше року силами більш ніж 20 осіб. Вони розшукували “американські секретні бази та диспетчерські пункти, “ляльководів” і агентів – а також їх жертв”, – йдеться у заголовній статті.

Американські агенти залишають багато слідів, особливо в інтернеті, в тому числі на сайті американської Федеральної системи інформування про закупівлі, куди викладається інформація про “всіх додаткових виплатах за держконтрактами понад 3 тис. доларів”. Ця база даних містить 257910 записів, що стосуються Німеччини. Якщо знати внутрішні шифри (наприклад , “0066 MI ” – код 66- ї бригади військової розвідки, дислокованої на опорних пунктах АНБ у Вісбадені та Дармштадт – Грісхайм), з неї можна дізнатися деякі подробиці: ось агенти отримали нові комп’ютери (модель Optiplex 790 від Dell), а от їм встановили систему кондиціонування повітря за 140 тис. доларів, йдеться в статті.

“Сфотографувати? Заборонено. Запустити маленький безпілотник і зняти територію на відео? Поліція тут же висилає вертоліт. Той, хто хоче знати, що насправді діється на армійських і розвідувальних базах США у ФРН, не може просто так взяти і заглянути туди.. . На американських базах у Німеччині відбуваються речі, про які німцям слід було б знати: з німецької території і колись, і тепер контролюються операції із застосуванням безпілотників в Африці, організовуються викрадення, будуються плани щодо в’язниць для допитів” , – пишуть Бастіан Брінкман і Фредерік Обермайєр.

Джерело Süddeutsche Zeitung

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.