Mars_4mil_y_a_1

Співробітники дослідницької місії MAVEN представили концептуальне відео, що ілюструє, як могла виглядати поверхню Марса кілька мільярдів років тому.

Ролик показує зміну марсіанського клімату, яка відбулася на планеті за чотири мільярди років: численні озера і водні канали висихають або замерзають, а планета поступово приходить до свого сучасного вигляду.

Фахівці місії створювали ролик на основі досліджень поверхні Марса, які доводять, що близько чотирьох мільярдів років тому на Червоній планеті були численні водойми. «Ми маємо дані про те, що на поверхні Марса є характерні канали, які могли з’явиться через вплив водних потоків на грунт, – розповідає про наукову основу відео Джозеф Гребовскі, співробітник Студії наукових візуалізацій NASA. – Крім того, на планеті існують кратери, стан стінок яких говорить про те, що раніше вони були озерами. До того ж, на поверхні присутні мінерали, що формуються тільки при наявність води в атмосфері».

MAVEN (Mars Atmosphere and Volatile Evolution – «Еволюція атмосфери та летких речовин на Марсі») – нова дослідницька місія NASA, яка займатиметься змінами клімату і атмосфери Марса. Як наголошується в прес-релізі космічного агентства, фахівці MAVEN спробують зрозуміти, яким чином «Марс втратив свою атмосферу». Дослідницький зонд MAVEN буде запущений в листопаді 2013 року і прибуде на марсіанську орбіту у вересні 2014 року. Запас палива дозволить йому продовжувати роботу до 2023 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.