Ukraine_EU_1

Найближчі дні стануть доленосними для Східної Європи, пише німецьке видання Die Welt. 29 листопада у столиці Литви Вільнюсі відбудеться саміт “Східного партнерства”, на якому Україна, Грузія і Молдова в урочистій обстановці підтвердять своє зближення з ЄС. Україна повинна підписати договір про асоціацію з ЄС, Грузія і Молдова – парафувати такі.

Однак у Євросоюзу на Сході, продовжують журналісти, є конкурент в особі президента Росії Володимира Путіна, що переслідує власні стратегічні цілі. Він збирається ще тісніше прив’язати колишні радянські республіки до Москви, і його інструментом є Митний союз, куди російський лідер, крім Білорусії та Казахстану, бажає включити ще й Україну. Тому протягом останніх місяців Москва звела проти “майбутнього можливого партнера Євросоюзу цілу стіну з тиску і погроз“, пише автор.

Пресинг Росії, а також перебування у в’язниці Юлії Тимошенко, на звільненні якої наполягає ЄС, змушують засумніватися в тому, що “Україна дійсно хоче і може продовжувати курс на євроінтеграцію“. Терпіння багатьох європейських політиків добігає кінця, і впевненості в тому, що угода про асоціацію з ЄС буде підписана, немає. Канцлер Німеччини Ангела Меркель, виступаючи в понеділок на засіданні Бундестагу, заявила, що:

поки не видно, щоб Україна була готова створити передумови для можливого підписання

Одночасно з цим, зазначають журналісти, німецький канцлер “надзвичайно чітко застерегла Росію від спроб заважати зближенню України та ЄС“.

Держави самостійно приймають рішення про майбутнє напрямку свого розвитку, і права вето у третіх осіб немає

, – заявила Меркель.

А також нагадуючи Росії, що підписавши документи ОБСЄ , вона зобов’язалася дотримуватися принцип невтручання у внутрішні справи інших держав. Меркель запевнила Росію в тому, що тісніші контакти ЄС з такими країнами, як Україна, Грузія і Молдова, не спрямовані проти неї. Констатуючи факт тиску на ці держави з боку Росії, у Вільнюсі Меркель збирається “виступати за те, щоб ЄС протиставляв цьому тиску конкретні шанси і фактичну солідарність, будь то можливість збуту продуктів, які не дозволяють ввозити до Росії, або широка допомога в розробці системи енергопостачання”, передає видання.

Джерело Die Welt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.