flags_USA_Ukraine_EU_1

Суперечки про те, який кредитор врятував Україну від банкрутства, не припинялися протягом кількох місяців, пише Едуард Штайнер на сторінках Die Welt. І ось у понеділок видання Financial Times повідомило про те, що державні облігації України на номінальну суму в 5 млрд доларів, що відповідає близько 20% українського зовнішнього боргу, придбав американський інвестиційний фонд Franklin Templeton.

Новина, як йдеться далі, стала справжньою сенсацією на Україні, адже раніше було зовсім невідомо, чому МВФ, який врятував країну від банкрутства на початку кризи, несподівано припинив свою допомогу і хто замість нього давав гроші, якими, між іншим, погашався кредит перед тим же самим МВФ.

Тепер же, зазначає видання, нарешті стало ясно, хто стоїть за покупкою. До того ж ця звістка підкріплює інформація про те, що штаб-квартиру фонду Franklin Templeton в Каліфорнії з неофіційним візитом відвідав перший віце-прем’єр України Сергій Арбузов і міністр фінансів Юрій Колобов. Цілком можливо, зазначає видання, вони давали гарантії кредитору.

Взагалі, продовжує Штайнер, у Franklin Templeton є достатньо великий досвід в кредитуванні проблемних країн. Так, напередодні кризи в єврозоні фонд придбав боргові зобов’язання Ірландії – майже 10% держоблігацій Ірландії на 6 млрд доларів – і після надання Дубліну допомоги з боку Євросоюзу і МВФ американці отримали великий прибуток. Також інвестиції фонду окупалися в Південній Кореї та Угорщини.

Проте українська угода, зазначає Die Welt, набагато більш ризикована. Економіка цієї країни є вкрай слабкою, з великим бюджетним дефіцитом і негативним сальдо, яке швидко спустошує валютні резерви Центробанку країни.

Експерти, підкреслює Die Welt, вважають, що Franklin Templeton, купуючи українські держоблігації, керувався очікуванням, що Україна в кінці листопада підпише угоду про асоціацію з ЄС і отримає необхідну стабілізаційну допомогу. Інші експерти, у свою чергу, вважають, що фонд сподівається на те, що МВФ незабаром знову надасть підтримку Україні.

Джерело Die Welt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.