GCHQ_1

Британська розвідка стежить за іноземними дипломатами та урядовими чиновниками в номерах готелів, де вони зупиняються під час закордонних поїздок, пише Der Spiegel з посиланням на документи, отримані від Едварда Сноудена.

Центр урядового зв’язку (GCHQ) за допомогою засекреченої програми під назвою “Королівський консьєрж” веде моніторинг системи бронювання номерів більш ніж у 350 готелях по всьому світу, в яких часто зупиняються офіційні делегації. “Програма автоматично зіставляє заявки про бронювання з адресами електронної пошти і прицільно переглядає їх на предмет відомих урядових адрес, наприклад з закінченнями” gov.xx “, – йдеться в статті.

“Попередні дані про резервування дозволяють” технічним відділам “британської спецслужби провести відповідні приготування, до яких, як свідчать документи, може, зокрема, відноситися зняття інформації з встановлених в кімнаті телефону і комп’ютера”. Є також відомості, що дані “Королівського консьєржа” в принципі можуть ставати передумовою для агентурної розвідки.

У GCHQ зібрану журналістами Der Spiegel інформацію не захотіли “ні спростувати, ні підтвердити”, додає кореспондент.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.