child_citrus_1

Алергія – це одне з найпоширеніших захворювань нашого століття. На жаль, ми не можемо поки повністю вилікувати харчову алергію. Але, як допомогти батькам зберегти здоров’я дітей і зменшити ризик ускладнень від прийому антигістамінних препаратів?

Лікарі кажуть, що до них за допомогою звертаються лише 1 з 10 хворих на алергію. Інші намагаються вирішити проблему самостійно, не сприймаючи цю недугу як серйозне захворювання. Тоді люди просто купують антигістамінні препарати, не замислюючись про те, що вони можуть завдати шкоди. Якщо дорослому нашкодити складніше, то дитячому організму завдати шкоди необдуманими прийомами ліків дуже легко.

Антигістамінні препарати, які відпускаються в аптеках без рецепта, мають не тільки позитивні властивості по відношенню до алергії, а й негативний вплив на організм. Ці ліки не тільки викликають безсоння, роблять дитину дратівливою і неспокійною, а й негативно впливають на розвиток нервової системи. А випадкове передозування може викликати навіть аритмію.

Відсутність на етикетці вікових обмежень не завжди говорить про те, що цей препарат можна давати дітям. Так, наприклад, в Росії продають ліки, які дозволені дітям від 1 місяця, хоча ці ж ліки в Європі дозволені дітям тільки з 6 років. Саме тому не можна займатися самолікуванням і давати ліки, які вам не рекомендував ваш лікар.

Варто також відзначити, що багато батьків плутають алергію з харчовою непереносимістю, яка протікає набагато легше, ніж харчова алергія. Сьогодні існують методи на визначення харчової непереносимості, які застосовують також на дітях. Завдяки цим методам, зокрема тесту ImuPro, можна дізнатися, на які продукти організм реагує бурхливо і просто виключити ці продукти з раціону харчування дитини, позбавивши її тим самим не тільки від розвитку серйозних наслідків, але і від необхідності приймати лікарські препарати.

Так, якщо ви запідозрили у вашої дитини алергію, то швидше звертайтеся до алерголога. Тільки лікар зможе правильно допомогти вам і вашій дитині.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.