Стрес можна лікувати уві сні
Стрес можна лікувати уві сні

Сімейний психолог з Америки стверджує, що фобії і стрес можна лікувати уві сні. Під час сеансів людини змушують згадати і заново пережити ті моменти, які провокують стрес, в результаті цього виробляються компенсуючі механізми. Одним з таких захисних механізмів є забування. Однак недоліком такого лікування є втрата контролю над спогадом, а також асоційовані неприємні спогади.

Американські психологи з медичної школи Файнберга під керівництвом Кетрін Онер запропонували даного виду лікування альтернативу, яке грунтується на лікуванні під час сну.

Так, щоб отримати експериментальну модель стресу, психологи показували учасникам фотографії людей і випускали аромат м’яти або лимона. Щоб створити неприємні асоціації були використані слабкі електричні розряди. Через якийсь час певна фотографія або запах починали викликати підвищене потовиділення, вказуючи на те, що організм готується до шоку. Після цього учасники лягали спати з електродами, які були приєднані до їх голів. Під час повільного сну психологи знову випускали аромати з інтервалами в 30 секунд , намагаючись викликати в пам’яті неприємні переживання. Учасники знову починали пітніти, але в дещо меншій мірі. Через кілька сеансів сприйняття людей згладилося, на що вказувала активність головного мозку. У обробку інформації включилося мигдалеподібне тіло. Його активність свідчить про те, що хоч спогадами і залишилися колишніми, але реакція на них стала нейтральною.

Найкращий результат у згладжуванні негативних спогадів показали ті люди, які спали довше.

Завдяки цьому дослідженню психологи вступили в нову область. Раніше вважалося, що повторні негативні переживання у сні тільки погіршують ситуацію. Тепер стало видно, що механізм компенсації набагато складніший. На даний момент вчені намагаються розібратися, як можна застосувати цю техніку для лікування складних травматичних спогадів.

А поки психологи, в тому числі з центру «НоуХауМед», застосовують психокорекцію і одитинг, що допомагають позбавлятися від негативних спогадів.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.