usa_senat_1

Барак Обама підписав закон, що дозволяє розблокувати американські державні інституції та уникнути боргового дефолту.

Палата представників Конгресу США ухвалила його менш, ніж за 2 години до кінцевого терміну. “За” проголосувало 285 членів Палати, проти – 144.

Перед тим президент обіцяв, що підпише цей закон, щойно він досягне Білого Дому.

“Ми почнемо знову відкривати державні установи. Ми зможемо підняти завісу непевності та занепокоєння наших підприємств та американського народу. Я маю надію, що наступного разу це не вирішуватиметься в останню годину. Те, що я казав увесь час у перебігу цього процесу, – ми мусимо позбутися звички доводити справу до кризи”.

Обама виступив відразу по тому, як відбулося результативне голосування і в Сенаті, що підтримав двопартійну пропозицію демократів та республіканців 81 голосом проти 18.

Ухвала на практиці дозволяє уникнути дефолту, коли від опівночі у четвер за Вашингтоном уряд просто вже не зміг би виплачувати за своїми борговими зобов’язаннями. Дефолт спричинив би серйозні наслідки для світової економіки.

Закон гарантує фінанси на функціонування американського уряду до 15 січня наступного року. Водночас стелю державного боргу піднято до 7 лютого.

Джерело euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.