white_house_1

Керівництво Палати Представників Конгресу США, де більшість мають республіканці, і далі вимагає у президента-демократа Барака Обами змін до його реформи системи охорони здоров‘я, якщо він хоче покласти край бюджетній кризі та відвернути дефолт у країні.

Проте Обама вважає погрози блефом та шантажем і вимагає поставити бюджет на голосування.

Президент США Барак Обама:

Палата Представників повинна проголосувати сьогодні. Якщо республіканці та спікер Бейнер кажуть, що нема достатньо голосів, то вони мусять це довести. Поставте закон на голосування, а тоді подивимося, що буде. Просто проголосуйте. Я підозрюю, я сильно підозрюю, що там є достатньо голосів

Водночас Білий Дім виказує ознаки готовності до короткотермінового підняття ліміту державного боргу у час, коли більшість федеральних служб уже другий тиждень закриті через неухвалення бюджету.

Фахівці передбачають, що республіканці і далі періодично погрожуватимуть дефолтом, аби змусити Обаму піти на поступки.

Стівен Рекк’юто, головний економіст, Mizuho Securities:

Думаю, що це – стратегія, що буде, певним чином, прийнятна для американців, аби уникнути дефолту. Точно таким самим робом кожен із законів щодо ліміту боргу може мати щось, прив’язане до них, що може просунути справу фінансування вперед

Безпрецедентний для США дефолт може настати, якщо законодавці до 17 жовтня не проголосують за підняття верхнього ліміту державного боргу.

Нью-йоркська біржа у понеділок відреаґувала на останні події, пов‘язані із борговою кризою, падінням курсу акцій.

Джерело euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.