Ukraine_EU_flags_1

Рада Європейського Союзу з питань торгівлі виступила за підписання угоди про асоціацію з Україною на саміті у Вільнюсі та вважає необхідним якнайшвидше тимчасове застосування угоди у сфері глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі (ЗВТ).

Таку заяву було зроблено головуючим міністром закордонних справ Литви Лінасом Лінкевічюсом (Linas Linkevicius) за результатами засідання ради, яке пройшло в п’ятницю в Люксембурзі.

Саміт буде вирішальним моментом, який, як очікується, виведе економічні та політичні відносини між Європейським Союзом та партнерами на рівний, більш високий рівень. Рада висловила сильну підтримку в підписанні Угоди про асоціацію з Україною, не передбачаючи того, яке політичне рішення (щодо підписання) буде прийнято

, – зазначив глава МЗС Литви.

За словами Лінкевічюса, Рада ЄС також звернула увагу на те, що тиск Росії на країни Східного партнерства неприйнятний.

У цьому відношенні міністри відзначають важливість почати тимчасове застосування з Україною глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі якомога швидше

, – заявив він.

Додамо, що в Європі також відзначають важливість для підписання угоди виконання Україною не лише політичних, а й економічних вимог.

«Україна (для підписання Угоди про асоціацію) також повинна виконати і економічні критерії», – заявив європейський комісар з питань торгівлі Карл де Гюхт в п’ятницю в Люксембурзі після закінчення засідання згаданої ради Європейського Союзу з питань торгівлі.

У числі цих питань він згадав рішення проблем щодо введення утилізаційного збору на автомобілі, обмеження квот на кокс та ін.

«Це навіть більш важливо, тому що те, що нам необхідно відразу ж після підписання у Вільнюсі, це – тимчасове застосування Угоди в частині глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. А для цього тимчасового застосування повинні бути вирішені ці питання. До цього необхідно поставитися серйозно», – зазначив єврокомісар.

Як відомо, Україна прагне підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом. Договір про асоціацію з ЄС може бути підписаний наприкінці листопада на саміті у Вільнюсі. При цьому влада України на тлі невдоволення РФ, що загрожують санкціями, заявляють про необхідність приєднатися до окремих норм Митного Союзу.

За матеріалами Forbes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.