шизофренія
Чи пов’язана шизофренія з генами?

Тривалий час лікарі говорили про те, що шизофренія може мати генетичну схильність. Однак ген, який за це відповідає, виявити не вдалося. Вчений Георг Вінтерер з Університету Кельна і Борис Кеднау з Університетського психіатричного госпіталю в Цюріху вирішили зайнятися цією проблемою.

У першу чергу, вчених цікавило, яким чином мозок обробляє послідовність однакових акустичних стимулів. У здорової людини під час обробки певного стимулу відбувається придушення інших стимулів, які на даний момент не грають особливої ​​ролі. А у людини з шизофренією ця фільтрація не відбувається. У кінцевому рахунку, мозок хворої людини переповнений інформацією.

Вчені впевнені, що здатність мозку фільтрувати інформацію багато у чому залежить від генів. Так, вони провели генетичну діагностику за участі 1800 здорових людей, щоб виділити зв’язок фільтрації інформації і гена, пов’язаного з шизофренією.

Цей ген є протеїном, який потрібен на ранній стадії розвитку мозку. Якщо врахувати, що шизофреніки нерідко курять, то дослідники вирішили перевірити, як ця звичка впливає на розвиток гена. Виявилося, що у завзятих курців фільтрація інформації також відбувається не дуже добре, як і у шизофреніків. Причому, чим більше людина курить, тим гірше працює мозок. Очевидно, що куріння впливає на зміну гена. Крім того, куріння підвищує ряд генів, які впливають на розвиток шизофренії. Звідси можна зробити один простий висновок – відмова від куріння допоможе мозку працювати так, як він повинен.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.