Едвард Сноуден

Чергові матеріали з архіву екс-аналітика спецслужб США Едварда Сноудена, переховується в Росії, опубліковані в ніч на п’ятницю відразу трьома відомими західними виданнями: The New York Times, The Guardian і ProPublica.

Журналісти прийшли до такого формату співпраці, тому що влада США і Великобританії стали чинити тиск, намагаючись заборонити публікацію секретних документів про методи стеження західних спецслужб в інтернеті .

Нові матеріали показують, що ЦРУ, АНБ і Управління урядового зв’язку Великобританії вміють обходити найвитонченіші засоби криптографічного захисту даних в Мережі. Так, західні спецслужби отримують доступ до комерційних таємниць багатьох компаній по всьому світу, а також до приватного листування в інтернеті. Доступ до інформації влади отримують не тільки за допомогою суперкомп’ютерів і кваліфікованих хакерів, що працюють на державу. Вони також домовляються з лояльними компаніями-розробниками засобів захисту. АНБ робить спеціальні вставки в засоби шифрування, що дозволяють їй легко обходити розроблені цими компаніями криптографічні механізми. За такі послуги АНБ щорічно платить близько $250 млн. у рамках секретної програми Bullrun. Назви комерційних компаній, які співпрацюють з зі спецслужбами в документах не наводяться.

Також з матеріалів Сноудена випливає, що США вдалося ще у 2000 році пролобіювати в якості міжнародного стандарту шифрування алгоритм AES, який має вразливості в математичному апараті. Це дозволяє американським спецслужбам легко дешифрувати повідомлення, захищені будь-якою системою, що використовує даний алгоритм шифрування.

АНБ каже, що такий широкий доступ до зашифрованої інформації спецслужбам потрібен для боротьби з тероризмом та іноземній розвіддіяльністі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.