changes_1

Якщо ми оглянемось навколо, то зауважимо, що більшість людей не змінюються протягом всього свого життя. І хоча розвиток надзвичайно важливий для людини, змінити себе дуже складно.

Незважаючи на те, що бувають винятки, для більшості людей дуже складно змінитися з кількох причин. Перша і найпоширеніша з них – ми погано знаємо себе, щоб зрозуміти, з чого ж краще почати. Дуже мало людей насправді представляють, хто вони насправді, усвідомлюють свої достоїнства і недоліки, розуміють, що необхідно змінити або підкоригувати. Набагато простіше вважати свій характер досить гармонійним і в конфліктних ситуаціях звинувачувати інших.

Для внутрішнього зростання дуже важливо вміти визнавати власні недоліки і не звинувачувати у своїх невдачах оточуючих. Згадайте, скільки ситуацій ви спостерігали, коли ледачий і безініціативний працівник звинувачує шефа чи колег у тому, що він не отримав підвищення; скільки історій ви чули від друзів, де вони виставляли себе в якості жертви. Складно визнати, що у трагедії винна насамперед сама людина.

Для того щоб змінитися, потрібно багато працювати і не боятися приймати відповідальні рішення. Навіть коли ви розібралися зі своїм внутрішнім світом і мотивами поведінки, потрібно робити щось ще, одних знань недостатньо. Внутрішній аналіз допомагає зрозуміти себе, але для змін необхідно працювати.

Спостерігайте, в яких ситуаціях проявляються ті риси характеру, які ви хочете звести до мінімуму, а потім намагайтеся поступати щоразу трохи по-іншому. Наприклад, якщо ви занадто любите критикувати і прагнете позбутися цієї риси, контролюйте свої слова більш уважно. Аналізуйте, чи висловлюєте ви свою точку зору, чи починаєте засуджувати і вказувати на недоліки. В останньому випадку намагайтеся промовчати. Через якийсь час ви навчитеся стримувати себе і навіть станете більш великодушними.

Спробуйте проаналізувати минуле і зрозуміти, які зміни ви не зробили у собі. Можливо, ви знайшли в собі низку недоліків, але вважали за краще забути і не згадувати про них. Подумайте, які помилки ви повторюєте знову і знову. Зміни починаються з визначення причин, по яких ви приймаєте одні й ті ж невдалі рішення, прямуєте одним і тим же деструктивним планам. Далі необхідна робота над собою, яка навряд чи буде швидкою і легкою. Але потрібно бути готовими до цього, тільки тоді ви зможете вийти із замкнутого кола і вступити на шлях самовдосконалення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.